Ankara Bilim Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi>
Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi

Kurs Detayları

Kurs Hakkında

Eskimeyen, modası geçmeyen, yıllar geçse de değerinden hiçbir şey kaybetmeyen önemli meslekler vardır. Eskilerin deyişiyle adeta “altın bilezik” hükmündedir onlar. İşte dış ticaret mesleği de bu gruba girer. Her zaman değerli olmasının yanı sıra, dış ticaret uzmanlığı severek, gönül vererek yapılabilecek keyifli bir meslek dalıdır.

Neden Dış Ticaret Uzmanlığı?
- Dış ticaret mesleği dünyayı gezmenize, görgünüzü, ticaret kültürünüzü, dil bilginizi geliştirmenize, dünyanın çeşitli ülkelerinden anlamlı ve değerli bağlantılar kurmanıza olanak tanır.
- Bu işin başka bir güzel tarafı, dış ticaret uzmanlık bilgisine sahip olduğunuzda bu mesleği dünyanın herhangi bir yerinde icra edebilirsiniz. Yani, örneğin Kanada’da yaşamaya karar verdiniz, Oradaki dış ticaret firmalarında çalışabilirsiniz. Sahip olduğunuz bilgi evrensel geçerliliği olan bir bilgidir:
- Günümüzde küçük-büyük bütün firmalar ihracat ve ithalat yapmaya, bu alanlarda ilerlemeye daha fazla ihtiyaç hissediyorlar. Uluslararası ticareti hedefine alan yeni firmalar her daim kuruluyor. Kısacası, dinamik yapısı itibariyle dış ticaret alanı uzmanlar için, başka alanlarla karşılaştırıldığında, iş imkânlarının daha bol olduğu bir alandır.
- Diğer birçok meslek grubunun aksine, dış ticaret uzmanları kendilerine ait işler de kurabilirler. Yani girişimcilik için fırsatların bol ve kapıların da sonuna kadar açık olduğu bir alandır burası.
- Dış ticaret alanı stratejik planlama ve doğru adımlar ile hayalinizdeki gelirleri kazanabileceğiniz bir alandır. Dış ticaret uzmanları bir şirket şemsiyesi altında çalışsalar bile iyi anlaşmalarla iyi gelirler kazanabilirler.

Neden Stratejik Dış Ticaret Eğitimi?
- Stratejik Dış Ticaret Uzmanlığı Eğitimi’nde, dış ticaret uzmanlığına ait bütün konuları, uzun yıllar sahada pratik tecrübesi olan, yani işin mutfağından gelmiş uzmanlardan dinleyecek ve öğreneceksiniz.
- Bu eğitimde, konuları anlatırken hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiğine dair uyarıları ve püf noktaları paylaştık.
- Bir bilgiyi sanki soyut bir olguymuş gibi anlatmak yerine, onun pratik dünyadaki işlevini ve değerini tecrübeler ışığında göstermeye çalıştık. Bunu yapıyorken aynı zamanda, katılımcılara stratejik bir bakış kazandırmayı da amaçladık.
- Stratejik Dış Ticaret Uzmanlığı Eğitimi’nde edineceğiniz bilgi, tecrübe ve bakış açılarıyla birlikte bir şirketin dış ticaret departmanını yönetmek için ihtiyacınız olacak özgüvene sahip olacaksınız.

Eğitim Sonunda Sertfika veriliyor mu?
- Evet eğitiminizi bitirdikten sonra yapılan online sınav ile Ankara Bilim Üniversitesi onaylı 180 saatlik "STRATEJİK DIŞ TİCARET UZMANLIĞI" sertifikası alacaksınız.

Eğitim nasıl yapılıyor?
Geliştirdiğimiz alt yapı sayesinde internetin olduğu her yerden eğitimlerimize katılabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz ile eğitimlerinizi takip edebilirsiniz. 2.5 ay süren eğitim programımızda ayrıca her hafta CANLI ders yapılmaktadır. Bu sayede aklınıza takılanları uzmanımıza sorma şansınız olmaktadır. Video Eğitim ve Canlı Eğitimin yanında sizlere 2 adette DIŞ TİCARET'in püf noktaları ile ilgili kitap gönderiyoruz. Bu sayede tam donanımlı olarak eğitimi tamamlıyorsunuz. 

Canlı Dersi kaçırdım ne yapabilirim?
Canlı dersin yapıldığı gün eğitim kayıt altına alınmaktadır. 2 saat sonra da sisteminize eklenmektedir. Kaçırdığınız Canlı dersi kayıt halinde izleyebilir bir sonraki derste aklınıza takılanları uzmanımıza sorabilirsiniz.

Eğitimi kim veriyor?
Stratejik Dış Ticaret Uzmanlığı eğitimimizi uzun yıllardır kurumsal firmaların dış ticaret departmanlarına eğitim veren Zafer Yılmaz vermektedir. Zafer Yılmaz uzun yıllar özel sektör firmalarında dış ticaret yöneticisi olarak görev yapmıştır. Eğitimlerinde, doğrudan ana kaynaklardan beslenmiş teorik bilginin yanında, ithalat, ihracat, pazarlama ve satış konularında bilfiil sahada uygulayıcı olarak edindiği pratik tecrübeleri paylaşmaktadır.

Zafer Yılmaz, aynı zamanda, dış ticaret alanında Türkiye’nin en büyük ve en etkili internet platformlarından birinin de kurucusudur. Hâlihazırda İstanbul’da yaşayan Yılmaz, yönetimini üstlendiği B2B platformları, eğitimleri, yazıları, konuşmaları, danışmanlık ve koçluk gibi sunduğu çeşitli hizmetler ile Türkiye’nin dış ticaret kültürüne katkı yapmaya devam etmektedir.

Neler Öğreneceğim ?

 • Dış Ticaretin tüm Stratejik detaylarına hakim olacaksınız

 • En küçük ürün/hizmetten en büyüğüne kadar nasıl ithalat/ihracat yapıldığını öğreneceksiniz.

 • Dış Ticarette kullanılan belgeleri uygulamalı olarak öğreneceksiniz.

Gereksinimler

 • Kimlik Fotokopisi

Kurs İçeriği


Eğitimin Uzmanları

Yorumlar

 • Çok İyi
 • (0)
 • İyi
 • (0)
 • Orta
 • (0)
 • Kötü
 • (0)
 • Çok Kötü
 • (0)

0.0

İnceleme Puanı

Yorum Yap

  Kurs Özellikleri

 • Kontejan Var
 • Eğitim Süreci 2 ay
 • Sertifika Ankara Bilim Üniversitesi
 • Kitap Desteği Var
 • Eğitim Puanı 100/93
 • Sınav Başarı Oranı %93

Bu Eğitim Hakkında Daha Fazla Yardımamı ihtiyacınız var?

Eğitim Danışmanlarımızdan Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

Merhaba, Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi kursuna ön kayıt yaptırmak için aşağıdaki formu doldurunuz.